Registracija

Nazad
20okt

Štemberger "uništio" Radnički

Igokea je pobedila Radnički u četvrtom kolu ABA lige 91:88, iako su gosti iz Kragujevca 38 minuta bili u prednosti. Nezaustavljiv je bio Siniša Štemberger, koji trojkama i slobodnim bacanjima doneo slavlje Igokei.

Radnički ne zna za trijumf nad Igokeom u ABA ligi. Bili su blizu Kragujevčani da prekinu tu crnu seriju, ali se isprečio Štemberger sa 28 poena (6/8 za tri, 8/8 sl. bacanja) i četiri asistencije. Pratio ga je Nemanja Gordić sa 16 koševa i četiri skoka. Dvocifren je bio još Branko Jorović sa 10 poena uz šest uhvaćenih lopti. Na suprotnoj strani najbolji je bio Di Džej Sili sa 17 poena, bez promašaja iz igre (2/2 za dva, 4/4 za tri), ali ga je trener Nikolić držao na klupi u dramatičnoj završnici. Dušan Mlađan je dodao 15 koševa, a Nikola Kalinić 12 uz sedam skokova. Marko Marinović je zabeležio 11 poena i šest asistencija uz loš procenat šuta iz igre. Mufatu Jaru je meč završio sa 10 koševa i devet uhvaćenih lopti.

Radnički silovito počeo duel. Poveli su sa 10:0 na samom početku. Pet različitih igrača postiglo je te poene. Domaći košarkaši više od tri minuta čekali su na poene, a seriju Radničkog prekinuo je Jorović 10:2. Gosti su imali najviše 13 poena prednosti nakon trojke Silija 25:12. Ipak, konsolidovali su se Aleksandrovčani i najviše zahvaljujući Gordiću koji je ušao sa klupe u drugu deonicu ušli su sa jednocifrenim minusom 20:28.

Prva tri minuta druge četvrtine prošla su igri koš za koš, pa je Radnički čuvao prednost od osam do 10 poena. Gordić je trojkom prekinuo takvo stanje na terenu i smanjio je zaostatak svoje ekipe na sedam poena 27:34. Domaći preko Gordića i Jorovića prilaze na samo minus četiri 36:40, ali Mlađan trojkom odbija taj nalet Igokee 36:43. Nije to poremetilo domaće košarkaše, koju su trojkom raspoloženog Štembergera stigli su do minus dva 44:46. Ipak, Sili je svojom trećom trojkom odveo goste na odmor sa pet poena viška 44:49.

Kragujevčani su ubacili šest trojki u prvih 20 minuta, a domaći košarkaši jednu manje. Di Džej Sili je bio najefikasniji u prvom poluvremenu sa 13 poena, bez promašaja. Marko Marinović je postigao 10. Na drugoj strani Siniša Štemberger je ubacio 11, a Nemanja Gordić 10 koševa.

Kao i na početku meča, Igosi su dugo čekali na poene na otvaranju drugog poluvremena. Izabranici Miroslava Nikolića nisu primili koš skoro četiri minuta, ali su na drugoj strani postigli samo tri poena 44:52. Usledila je serija domaćih 10-3 i prilizak na samo poen zaostatka 54:55. Nikolić je bio primoran da zatraži tajm-aut. Uspeo je trener Radničkog u nameri da zaustavi seriju protivnika. Njegovi izabranici su najviše zahvaljujući Mlađanu sačuvali prednost pred odlučujućih 10 minuta, 61:64.

Raspoloženi Gordić pogađa na startu poslednjeg perioda za minus jedan 63:64. Uzvratili su Kragujevčani preko Jovića i Kalinića koji su kompletirali igre dva plus jedan 63:70. Košarkaši Radničkog nisu uspeli da prelome meč u tim momentima jer je Štemberger svojim trojkama održavao Igokeu u igri. Upravo je on novom trojkom, sa više od osam metara, doneo izjednačenje 79:79. To je bio njegov šesti pogodak za tri poena. Ubrzo je Jorović sa linije za slobodna bacanja doneo prvo vođstvo ekipi iz Aleksandrovca. Preostalo je da se igra manje od dva minuta. U tom periodu viđena je penal završnica u kojoj su se bolje snašli domaći košarkaši. Ponovo je Štemberger bio centru pažnje pošto je bio nepogrešiv sa linije za slobodna bacanja u samom finišu. Jović je pokušao da izbori produžetak šutem za tri poena, ali je lopta izašla iz obruča 91:88.

Obe ekipe sada imaju skor od po dve pobede i dva poraza.