Registracija

Nazad
03maj

Zvezda ubedljiva protiv Mladosti

Košarkaši Crvene zvezde su opravdali ulogu favorita u šestom kolu Superlige Srbije i ubedljivo savladali Mladost u gostima sa 104:75 (57:39).

Posle poraza od Borca i teške pobede nad Tamišom trojkom u poslednjoj sekundi, crveno-beli su konačno odigrali dobru utakmicu u Zemunu. Dominirali su od uvodnih minuta meča i već na kraju prve četvrtine imali dvocifrenu prednost (25:14). Pokušali su Zemunci da se rezultatski vrate u igru, ali su izabranici Dušana Alempijevića u finišu prvog poluvremena novom ofanzivom stigli do 50:33, posle čega su lako održavali prednost.

U redovima gostiju najefikasniji je bio Matijas Lesor sa 14 poena, Nikola Jovanović je zabeležio 13 poena i šest skokova dok je Dejan Davidovac ubacio 12 poena. Kod Zemunaca je odličan bio Veljko Brkić sa 19 poena.

Zvezda je ovim trijumfom stigla do skora 5-1 i deobe prvog mesta u grupi A, dok je Mladost ostala sa jednom pobedom u grupi A, pa joj predstoji žestoka borba za prolaz dalje. Crveno-beli su i u prvom duelu u ovogodišnjoj Superligi savladali Zemunce “stotkom”, samo što je tada rezultat bio 115:64.

Ukoliko želite da ostavite komentar, potrebno je da se prethodno registrujete na sajtu putem opcije "Registracija" koja se nalazi pri vrhu sajta.