Nazad
28jul

Marjanović obradovao Milojevića

bobi-marjanovic
Košarkaši Mega Vizure pobedili su na svom terenu Borac Mocart sport rezultatom 87:71. Najzaslužniji za prvu pobedu novog trenera Dejana Milojevića bio je dominantni centar Boban Marjanović sa 25 poena, 19 skokova i indeks 40. U poraženoj ekipi Nemanja Todorović ubacio je 23 poena, a Milan Trtić 19.

Oba tima su priredila dobru borbu i dobru predstavu publici. Borac je veliki tim, ali smo uspeli da pobedimo i opravdamo poverenje trenera,

kaže junak pobede Mege, koji je imao odličan start utakmice. Koristio je veliku prednost u visini i sa lakoćom rešavao situacije pod košem. Mega je posle prve četvrtine vodila sa 27:21.

U drugom periodu, Marjanoviću su se poenima pridružili Bojić i Dangubić pa su se domaći odvojili na dvocifrenu razliku. U ekipi Borca čini se da je jedini raspoložen bio Nemanja Todorović, koji je ubacio 14 poena. Domaća publika je bila zadovoljna posle prvih 20 minuta, a naročito ih je obradovalo sjajno zakucavanje mladog Dangubića. Posle prvog poluvremena bilo je 54:36 za Megu.

Čačani se nisu predavali, pa nakon velikog odmora ipak smanjuju razliku. Posle dve vezane trojke Todorovića i poena Trtića, Borac smanjuje na 10 poena razlike. Ipak, tim debitanta Dejana Milojevića nije dozvolio novo približavanje rivala pa je pred poslednju četvrtinu rezultat bio 71:59.

U poslednjem kvartalu nije bilo puno poena. Posle nekoliko nesrećnih promašaja, poene za Megu je ubaico i Vasilije Micić. Čačani su bezuspešno pokušali da smanje razliku, koju bi eventualno anulirali na meču ovih timova u Čačku. Na kraju je bilo 87:71.

Mega je na pravi način otvorila utakmicu, a imali su čak 27 skokova u prvom poluvremenu. Kombinovanom odbranom su čuvali prednost do kraja, iako smo pokušali da ih sustignemo,

kaže najefikasniji igrač Borca Todorović, koji je imao težak zadatak da čuva Marjanovića, ali je uspeo da ubaci šest trojki.

Mega Vizura - Borac Mocart sport 87:71 (27:21, 27:15, 17:23, 16:12)

Dvorana: Vizura sport, gledalaca: 700, sudije: Mrdak, Arsenijević, Sedlar.

Mega Vizura: Reljić 2, Krstić, Dangubić 15, Majić, Avramović 7, Micić 9, Luković 11, Zagorac, Ćakić 4, Tijanić, Bojić 14, Marjanović 25.

Borac Mocart sport: Šljivančanin 8, Prolović 1, Trtić 19, Kosanović 4, Zoćević 13, Radović, Vasilijević, Todorović 23, Marković, Garić, Radović 3.